Dom wolnostojący, 130 m2, Zalasewo

Dom wolnostojący na sprzedaż, Zalasewo

1 600 000 PLN

12 311 PLN/m2

4 pok.
129.97 m2
dz.736 m2

Opis nieruchomości

ZALASEWO. SUPER OFERTA ! 0% PROWIZJI !

Na sprzedaż dom wolnostojący położony w Zalasewie. 

Parametry techniczne:
- powierzchnia działki: 736 m2
- powierzchnia zabudowy: 171,58
- powierzchnia użytkowa 129,97 m2

Zestawienie pomieszczeń:
- kuchnia: 7,08 m2
- łazienka: 7,57 m2
- wc: 1,70 m2
- korytarz: 11,37 m2
- wiatrołap: 3,13 m2
- pokój dzienny z jadalnią: 28,77 m2
- sypialnia: 12,68 m2
- pokój: 10,30 m2
- pokój: 10,04m2
- spiżarnia: 3,22 m2
- pomieszczenie techniczne: 4,56 m2
- garaż: 24,51 m2
- pomieszczenie gospodarcze: 5,04 m2 

Opis budynku mieszkalnego
Oferowany dom zlokalizowany jest w Zalasewie (gmina Swarzędz, woj. wielkopolskie) przy ul. Transportowej, na terenie Osiedla Leśnego - osiedla domów jednorodzinnych. Jest doskonale skomunikowany z Poznaniem: dojazd do centrum miasta samochodem zajmuje ok. 15 minut,
w pobliżu znajduje się też przystanek autobusowy. W bliskim sąsiedztwie znajdują się żłobki, przedszkola i szkoły, sklepy, dwa centra handlowe, biblioteka, liczne punkty medyczne i usługowe. Dom na os. Leśnym 15 to dom z kolekcji Rosolski Home - Dom Wiktoriański. 

Budynek jest wolnostojący, parterowy, niepodpiwniczony, posiada garaż wbudowany w bryłę. Ma kształt litery `L`. Elewację zewnętrzną wykonano z wysokiej jakości cegły ceramicznej `ręcznie formowanej`, która charakteryzuje się wyjątkowym formatem oraz kolorem.

Wszystkie ceglane detale elewacyjne budynku zostały wykonane z cegły elewacyjnej `ręcznie formowanej`. Zalicza się do nich m.in. zwieńczenie u szczytu drzwi nad wejściem głównym do budynku, wykończenia otworów okiennych, gzyms wieńczący, narożniki budynku, nadproże garażu, charakterystyczna obudowa czerpni i wyrzutni wentylacji mechanicznej czy kominy budynku z unikatową koronką nawiązującą do detali narożników budynku.

Szczególnym elementem elewacji budynku jest także drewniana stolarka okienna i drzwiowa zewnętrzna w kolorze białym. Okna i drzwi posiadają szprosy, wyposażone są też w białe rolety zewnętrzne. Dopełnieniem stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej jest prefabrykowany drewniany wykusz w elewacji ogrodowej nadający budynkowi oryginalny wygląd. Niepowtarzalny charakter domu podkreślają także elementy wzornictwa dedykowane dla tego projektu (kute kwietniki zamontowane na oknach i wiszące na szczytach elewacji, stylizowana skrzynka na listy i tabliczka z numerem domu) oraz charakterystyczne detale architektoniczne (gazony, ogrodzenie).

Część budynku usytuowana jest równolegle do granicy wzdłuż wewnętrznej ulicy osiedla. Ta część domu pełni funkcję mieszkalno-dzienną. Do domu prowadzi wejście główne z szerokimi drewnianymi drzwiami. Można także wejść do środka z ogrodu. Wejście główne do budynku prowadzi przez szerokie drzwi pełne-drewniane rustykalne.

Pierwszym pomieszczeniem jest wiatrołap z dużą wewnętrzną szafą. Dalej budynek podzielony jest na strefy, które w płynny sposób łączą się zapewniając funkcjonalne użytkowanie.

W strefie dziennej znajduje się przestronny salon z kominkiem, jadalnia i otwarta kuchnia. Jest tu też wyjście na taras i ogród, dzięki czemu zieleń otaczająca dom tworzy harmonijną całość z wnętrzem. Z salonu przejść można do strefy prywatnej, na którą składają się trzy sypialnie, duża rodzinna łazienka oraz dodatkowa toaleta. W tej części domu znajduje się również pomieszczenie techniczne z miejscem na pralkę.  Przestrzeń ta oddzielona jest od reszty budynku korytarzem, który zapewnia wyciszenie i oddalenie od reszty domu.

W przeciwległej części domu znajduje się garaż z przylegającym pomieszczeniem gospodarczym, który oddzielony jest od strefy dziennej spiżarnią. Można do niej wejść od strony kuchni i garażu. Takie rozwiązanie pozwala na swobodne przechodzenie z samochodu do domu, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz.


Dom został wyposażony w szereg instalacji technicznych, takich jak instalacja wodociągowa, sanitarna, instalacja ciepłej wody użytkowej, instalacja wentylacyjno-grzewczo-sanitarna, instalacja uzdatniania wody oraz kanalizacja deszczowa. Instalacja elektryczna zarządzana jest z rozdzielnicy rg, a w jej skład wchodzi m.in. instalacja telewizyjna, oświetlenia, gniazd wtyczkowych, siły, ochrony przed przepięciami i ochrony od porażeń. Ponadto dom jest też wyposażony w system alarmowy, urządzenia sterujące osprzętem elektroinstalacyjnym oraz odkurzacz centralny.

Oprócz standardowych instalacji i systemów zastosowano również bardziej innowacyjne urządzenia i systemy, które nie tylko zapewniają wygodę domownikom, ale także przyczyniają się do ochrony środowiska: gruntowy wymiennik ciepła oraz pompę ciepła powietrze-woda z odzyskiem ciepła, zapewniającym dogrzewanie nawiewanego powietrza w zimie i wstępne schładzanie w lecie.

Elewacja frontowa wychodzi na spokojną, wewnętrzną ulicę osiedla domów jednorodzinnych, na którym zbudowany został dom. Również tam znajduje się wjazd do garażu, schody prowadzące do domu i niewielki taras wejściowy. Z przodu domu usytuowany jest także pojemnik na śmieci.

Po drugiej stronie znajduje się przestronny ogród z tarasem zbudowanym z płyt betonowych wykończonych grysem granitowym.

Ogród wyposażony jest w system automatycznego nawadniania.

Taras posiada izolację przeciwwodną i odwodnienie podposadzkowe, które odprowadza wodę na zewnątrz, dzięki czemu nie ma ryzyka, że woda deszczowa dostanie się do budynku.

Schody prowadzące do domu od frontu i z ogrodu są również wykonane ze szlifowanych płyt betonowych wykończonych grysem granitowym.

Przy tarasie wejściowym i ogrodowym znajdują się gazony wykończone tą samą cegłą, która znajduje się na elewacji budynku. Gazony mają niezależne fundamenty z bloczków betonowych, murowane ściany z izolacją i odwodnieniem oraz wkład z blachy stalowej ocynkowanej. Stanowią doskonałe uzupełnienie otoczenia tego pięknego domu, gdyż swoją stylistyką tworzą z nim estetyczną całość.

Dom jest ogrodzony. Od strony ulicy Transportowej oraz częściowo od strony frontu zastosowano kute, stylizowane panele ogrodzeniowe, natomiast wzdłuż bocznej elewacji znajdują się betonowe gazony.

W ogrodzeniu jest furtka o szerokości 120 cm. Gazony z przodu budynku tworzą swoistą barierę, wyznaczając granicę posesji.

Cena: 1.600.000 złotych Brutto.

Brak podatku PCC i Prowizji !!

Wszelkie informacje oraz prezentacja oferty
Robert Sztandera tel. 603 95 22 88


Oferta nr 115440006 wysłana z systemu LocumNet Online

Szczegóły

Numer oferty 115440006
Typ oferty Dom wolnostojący
Rodzaj transakcji Sprzedaż
Cena 1 600 000 PLN
Cena za m2 12 311 PLN
Liczba pokoi 4
Piętro Parter
Powierzchnia 130 m2
Powierzchnia działki 736 m2
Miejscowość Zalasewo
Województwo WIELKOPOLSKIE
Powiat poznański
Gmina Swarzędz
Własność własność
Materiał ceramika
Rodzaj okien drewniane
ROBERT SZTANDERA
nr licencji: 5185
61 8401 555
603 952 288
r.sztandera@everest-realty.pl

Z nami tworzysz swoją przestrzeń